IKT vahendid

VEEBIKESKKONNAD

LearningApps on keskkond, kus saab luua enesekontrolliharjutusi. Keskkond on osaliselt eestikeelne. Interaktiivseid harjutusi on võimalik kasutada mistahes aines ja vanuserühmas. Kasutada saab kõiki olemasolevaid harjutusi, vajadusel neid muutes. Samas saab ka ise luua uusi harjutusi.  Kõiki harjutusi on võimalik jagada ja vistutada. Võimalik on luua ka QR-koodi. Olemasolevaid harjutusi on võimalik otsida kas otsingusõna abil või kasutada antud kategooriaid.
Kui on soov töötada keskkonnas koos õpilastega, siis saab kasutada klasside moodustamise võimalust.
Võimalik on valida väga palju erinevat tüüpi harjutuste vahel. 
Harjutused:
1) saab teha valikuid (nt miljonimäng, valikvastused, sõnasegadik)
2) sobitada, jaotada, järjestada (nt pusle, kaardil märkimised, grupeerimised, memoriin) 
3) ise kirjutada (nt ristsõna, poomismäng, lünktekst)
4) võimalik luua ja kasutada mitme vastajaga harjutusi (nt miljonimäng valikvastustega, võiduajamine).  

Weebly on veebipõhine keskkond, kus on võimalik teha kodulehekülgi. Keskkond on inglise keelne, mis võib asju natuke keerulisemaks muuta. Selleks, et oleks võimalus midagi teha on vaja  kasutajakontot. Lehel saab valida erinevaid välimusi, millisena tahaksid näha oma kodulehekülge. Kodulehe loomiseks saab kasutada erinevaid sisuelemente, mis tuleb lohistada õigele kohale ning täita sisuga. Leheküljel midagi muutes on võimalus muudatused kohe avalikustada, mis teeb kasutamise palju lihtsamaks ja kiiremaks. 
Ühte lehekülge saab kasutada ja muuta mitu inimest, kuid mitte korraga. 

Blogger on üks tuntumaid vahendeid ajaveebi loomiseks. Võimalik kasutada läbi Google konto. Kronoloogilises järjekorras ajaveeb võib olla avalik või kinnine. Samuti võimaldavad ajaveebid ka kommenteerimist.

Tagxedo on sõnapilve loomise keskkond. Sõnapilve loomiseks ei ole vaja kasutajakontot – võib hakata kohe tegutsema. Tagxedo on inglise keelne, seega võib see raskusi valmistada.
Sõnapilve loomiseks tuleb tekstikasti kirjutada erinevaid sõnu, mis paigutatakse ühte sõnasegadikku. Kujundamiseks on palju erinevaid variante, millise kujuga sõnapilv olla võiks (nt lumememm, täht, elevant, pilv). Sõnade värve on võimalik muuta erinevate värvikombinatsioonidega.
Valmis sõnapilve saab .jpg või .png formaadis arvutisse salvestada, sotsiaalkeskkondades jagada või lingiga saata.

PROGRAMMID

Paint on Windowsi programm, mille abil saab luua joonistusi.